Basketbol'da Hayatta Kalmanın Yolları

Basketbol her ne kadar bir oyun gibi olsa ve yegane amacı kazanmak da olsa aslında bir insanin hayatını kolaylıkla söndürebilecek bir oyundur. Bu yazıda basket oynarken ömrünüzü nasıl uzatabileceğiniz konusunda ufak faydalı ipuçları bulacaksınız.

- Gözlük kullanıyorsanız takmayın. Eğer rakipleriniz gözlük kullanıyorsa onlardan mutlaka takmalarını isteyin. (abi yakıştı açtı seni bu gözlük). Sonra oyun sırasında dirseğinizle gözlüğüne vurun ve kırılan camların rakibin göz akını parçalaması suretiyle mahvolmasını seyredin. Bazen hayatta kalmak için öldürmek gerekebilir.

- Turnikeye girerken bakmanız gereken yer potadır, kızların oturduğu bank değil.

- Eğer karşı takımda 1.90 boyunda ve kendine Crazy diyen biri turnikeye girerse altında durmayın. Mümkün olduğu kadar dışarda hatta yan potada oynarsanız daha güvenli olur.

- Size pas verildiğinde parmaklarınızın topun geldiği yöne bakmadığından emin olun. Aksi halde top dikine parmağınıza çarptığında parmak kemikleriniz eklem kıkırdaklarınıza geçecek bir kaç hafta sürecek bir fiziksel acıya sebep olacaktır.

- Ayakkabılarınızı bağlayın. Yaşama şansınızı %15 artırır.

- Eğer düşüyorsanız yani artık iş "Şöyle yapsam düşmem" kararından öteye gitmişse öncelikle yere varmadan önce elinizdeki toptan kurtulun ve vücudunuzu havada çevirip sol omsuzunuzun üstüne düşmeye gayret edin. Aksi halde yüzünüz beton sahanın topraklı zeminine sürtünecek ve bir daha hiç bir kız size bakmayacaktır. Unutmayın tek bir yüzünüz fakat iki omzunuz war.

- Düştükten sonra oyunun hala devam ettiğini unutmayın ve üstünüze gelebilecek rakipleri düşünerek saha dışına doğru kendinizi sürükleyin.

- Top sürerken zıplaması gereken toptur siz değil. Aksi davranış ölümle sonuçlanan kazalara yol açabilir.

- Turnikeye girerken sağ ayanınızın önünde herhangi bir yükselti olmadığından emin olun. Ve bundan turnikeye girmeden önce emin olmaya özen gösterin.

- Çoğu rahmetli basketbolcunun son sözü "bak smaç basacam" olmuştur. Mümkün olduğunca smaçtan kaçının.

- Topa basmayIn. SakIN!